February 12, 2019

Niezależnie od tego, czy spłacasz kredyty studenckie, czy spóźniasz się na emeryturę, wiesz, że musisz zebrać swoje pieniądze razem.

Ale cały żargon finansowy daje ci nerwowe wspomnienia do twojej klasy Econ 101, więc mówisz sobie, że dowiesz się tego później. W końcu, jak możesz zacząć, jeśli nie potrafisz nawet mówić językiem?

Nie obawiaj się: oto 15 terminów finansowych, o których musisz wiedzieć: „rozmowa inwestycyjna z prawdziwym angielskim”:

Podstawy
Zainteresowanie złożone: gdy ludzie mówią, że „moje pieniądze zarabiają dla mnie”, mówią o oprocentowaniu złożonym. Inwestycje składają się z dwóch części: kapitału (pierwotne pieniądze, które wkładasz) i odsetek (część, która rośnie w czasie). Wraz z odsetkami składnymi będziesz zbierał odsetki zarówno od kwoty głównej, jak i wszelkich wcześniejszych odsetek, które zarobiłeś. Oszczędzając pieniądze zarabiasz. Średnia stopa procentowa na rynku akcji od 1929 r. Wynosi około 7-8 procent. Jeśli uzyskasz taki sam średni zwrot z inwestycji w wysokości 7 procent w ciągu następnych 20 do 30 lat, a także składanie, przygotujesz się na znacznie wygodniejszą emeryturę. Im szybciej zaczniesz, tym więcej możesz wykorzystać te poważne oszczędności.

Portfolio: Solidna strategia finansowa będzie obejmowała wiele aktywów finansowych o różnym poziomie ryzyka: twoje obligacje, akcje, oszczędności itp. Grupuj je razem, a to jest twój portfel.

Płynność: nagły wypadek! Musisz naprawić swój samochód, stat. Możesz wyrzucić 700 $ ze swojego portfela, ale nie możesz dokładnie przekazać mechanikowi opcji na akcje za 700 $. Płynność mierzy, jak szybko i łatwo można konwertować różne aktywa finansowe na gotówkę. Konta gotówkowe, oszczędnościowe i kontrolne są uważane za najbardziej „płynne”, podczas gdy płyty CD, akcje i fundusze inwestycyjne są trudniejsze do przejścia na fundusze użyteczne.

Broker: Więc nie masz czasu ani wiedzy, aby sprzedawać i sprzedawać akcje, wiesz, twoją prawdziwą pracę. Brokerzy to ludzie i firmy, które za opłatą wykonają za ciebie brudną robotę. Brokerzy dyskontowi będą kupować i sprzedawać zamówienia, które składasz online za około 5 do 15 USD za transakcję. Pośrednicy oferujący pełną obsługę oferują więcej porad dotyczących planowania emerytalnego i inwestowania, ale pobierają za to wyższą prowizję.

Dyby

Zaczynasz od akcji? Oto, co musisz wiedzieć:

Rachunek dochodów: potraktuj to jako kartę raportu dla swoich inwestycji. Rachunek zysków i strat zapewni pewne informacje o wynikach firmy (w określonym okresie), które wpływają na jej cenę akcji, w tym o sprzedaży i zysku na akcję. Sprawdź oświadczenia, aby wybrać i ocenić swoje akcje.

Wartość netto: Wartość netto to proste obliczenie całkowitych aktywów materialnych firmy (zasadniczo wszystko oprócz praw autorskich, patentów i własności intelektualnej) minus dług firmy.

Wzrost wartości kapitału i kapitału: jeśli inwestujesz w firmę, musisz także odgadnąć, jak będzie ona działać w przyszłym roku – i rok później. Jak często widzieliśmy, nawet najbardziej dochodowe firmy mogą szybko zawieść, jeśli wygenerują kontrowersje PR lub konkurencja pokona ich nową technologią. Kapitał sygnalizuje przyszłą siłę firmy, mierząc zarówno jej przychody, jak i ludzi, technologie i narzędzia, których może użyć w celu uzyskania dalszych przychodów w przyszłości. Jeśli firma ma więcej kapitału, więcej osób zainwestuje w nią, a jej cena akcji wzrośnie. Kiedy firmy wykorzystują swoje zyski do ulepszania swoich produktów lub samej firmy, zwiększą swój kapitał i cenę akcji. Kiedy to się dzieje? Twoje akcje są teraz warte więcej (tj. Kapitał zyskał na wartości) i możesz je sprzedać z zyskiem.

Dywidendy: inne spółki będą dzielić swoje zyski bezpośrednio z akcjonariuszami w formie dywidendy (z pieniędzmi lub więcej akcji).

Fundusz wzajemny: nie możesz pozwolić sobie na studio w swojej ulubionej okolicy, więc ty i twoi przyjaciele znajdziecie tam mieszkanie z trzema sypialniami i podzielicie czynsz. Fundusze wzajemne działają w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że ty i inni ludzie gromadzicie swoje pieniądze, aby dokonywać większych inwestycji, niż moglibyście sami. Zarządzający pieniędzmi zainwestują go, a Twoja grupa otrzyma ostateczne zarobki (lub straty). Ale ponieważ posiadasz profesjonalnie zarządzane akcje w różnych branżach, fundusze inwestycyjne są zazwyczaj mniej ryzykowne niż pojedyncze akcje.

Certyfikaty depozytowe: Pomyśl o certyfikatach depozytowych (CD) jako kontach oszczędnościowych o lepszych stopach procentowych. Wpłacisz depozyt, a następnie pozwolisz mu pozostać na z góry określony czas i uzyskasz na nim z góry określony okres oprocentowania, dzięki czemu będzie to inwestycja o stosunkowo niskim ryzyku. Płyty CD oferują te same zalety konta oszczędnościowego, z większym zainteresowaniem, ale jest pewien haczyk: jeśli wypłacisz pieniądze przed datą wygaśnięcia płyty CD, spotkasz się z poważną karą finansową.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*